Znojemské vinařské stezky a cyklostezky


Ať už na kole nebo pešky, vydejte se na toulky po znojemských vinařských stezkách a cyklostezkách. Je to království bílých vín, především pak Veltlínského zeleného, jenž můžete ochutnat nespočet. Na své si přijde skutečně každý. Trasa vinařské stezky na Znojemsku netvoří uzavřený okruh, ale prochází napříč nejzajímavějšími místy vinařské podoblasti. Vyznavači rovných silničních úseků a pohodových cest mezi poli a vinicemi ocení severní část stezky a oblast kolem řeky Dyje. Milovníci náročnějších terénů si nejlépe vychutnají národní park Podyjí a lesní partie severně od Znojma. Milovníkům vína a tajemných sklepních labyrintů doporučujeme návštěvu obcí jižně od Znojma. Nejvýznamnější vinařské lokality v obcích Šaldorf-Sedlešovice, Hnanice, Šatov, Chvalovice, Vrbovec a Jaroslavice nabízí skvělá vína i jedinečnou atmosféru sklepních uliček.

- Více informací se můžete dozvědět kliknutím na nadpis.


Rybník a zřícenina hradu Šimperk


Gotický hrad Šenkenberk, nebo také Šimperk byl založen na počátku 13. století a nachází se západně od obce Olbramkostel nad rybníkem Šimperák nedaleko Hájovny. Zkuste se tudy vydat po zelené turistické trase pár kilometrů dlouhé hlubokými lesy až k Šenkenberku. Kousek opačným směrem máte poté možnost vydat se až k Vranovské přehradě.

V souvislosti s tímto hradem můžeme spojit i samotné jméno obce Olbramkostel. Obě jména totiž neoddělitelně souvisí s rakouskou rodinou Schenků, která zde působila ve službách moravských markrabat. Jméno otce Olbrama se zásadně odráží na téhle krajině, vůbec první písemnosti se dochovaly z roku 1218.

- Více informací se můžete dozvědět kliknutím na nadpis.


Rybaření v rybníku Neplech


Rybník Neplech se pro naše návštěvníky a zájemce o rybaření nachází v přímo v areálu Kempíku Olbec v naprosté blízkosti bungalovů.

Během měsíce března došlo k celkovému zkvalitnění a zpřístupnění našeho rybníku NEPLECH pro návštěvníky. Došlo k nasazení kaprů, amurů, candátů, štik a společnost jim dělá i několik sumců. Díky tomu mají zájemci o rybaření možnost si dopřát kvalitního oddechu u vody pár kroků od jejich ubytování.

- Více informací o rybolovu v našem rybníku Neplech, včetně rybářského řádu a prodeji povolenek pro ubytované/neubytované hosty hledejte v sekci "RYBAŘENÍ" nebo klikněte na nadpis.


Excalibur City - Znojmo, Hatě


Excalibur city se nachází kousek od česko-rakouských hranic. Jedná se o zábavní a obchodní centrum. Hlavním lákadlem pro rodiny s dětmi bývá nepochybně lunapark „Merlinův dětský svět", který je součástí tohoto areálu.

Na své si v něm přijdou děti každého věku, ale i jejich rodiče. Máte zde možnost vyzkoušet přes více než 200 atrakcí ve vzduchu, na zemi i ve vodě. A to jak venku, tak i ve vnitřní části. V Merlinově dětském světě si zkrátka zábavu užijete za každého počasí.

Dále můžete zkusit i kolosální lanový areál Sky Trail, který je uspořádaný více než 20 metrů nad zemí a díky tomu tak nabízí lákavý výhled na celý Excalibur City.

Do dětského světa se dostanete přes hlavní vstup zdarma. Atrakce v celém areálu se platí tkz. tokeny, které si zakoupíte na místě za české koruny nebo eura ve výměnných automatech.

- Více informací se můžete dozvědět kliknutím na nadpis.


Muzeum jízdních kol - Boskovštejn


Muzeum jízdních kol ve Znojmě, v Boskovštejně se zabývá historií jízdních kol od prvopočátku (již od první poloviny 19. století), i přes zajímavá období jejich vývoje až po současnost a vůbec nejnovějších trendů v tomto odvětví jízdní kola a cyklistika. Muzeu se povedlo vystavené exponáty zapůjčit z různých historických a současných sbírek České republiky i zahraničních států a díky tomu vzniklo nemalé množství unikátních expozic.

Nejobsáhlejší expozicí je "Hard tire safety bicyklů", kde jsou vystavena jízdní kola z let 1894-1892 neboli první kola dnešního typu s pohonem na zadní kolo řetězem s různě řešenými konstrukcemi rámů jejich tvarů a mechanismy o pokus o jejich odpružení.

K vidění je také expozice zaměřující se na závodní silniční kola z roku 1892 do moderní doby zahrnující i jejich vývoj.

K možnosti je také zhlédnutí expozice firmy Terrot, která patří k největším firmám vyrábějící kola ve Francii na přelomu 19. a 20. století. Jde o nejrozsáhlejší světovou sbírku jízdních kol této značky.

Další expozicí je "sbírka nádherných bicyklů Quadrant z let 1896-1902" nebo expozice "Tricyklů z let 1884-1910" a mnoho dalšího.

- Více informací se můžete dozvědět kliknutím na nadpis.


Muzeum motocyklů - Lesná


České Muzeum motocyklů je komplex jedné z nejobsáhlejších rodinných sbírek, která zahrnuje kolem 130 vystavených exponátů, již přes 30 let úspěšně roste a právě i díky tomu si udržuje své kouzlo výjimečnosti žijící ze starodávných vzpomínek. K vidění jsou tak především motocykly a sidecary. Ale přijdou si zde na své i milovníci starých automobilů, kterých je zde také nemalá řada hned vedle dalších technických vymožeností z dob minulých.

Soukromé muzeum rodiny nadšenců nabízí i možnost k vypůjčení několik raritních kousků, díky kterým se při návštěvě muzea budete doslova pohybovat mezi opravdovými historickými skvosty.

Velká část historie motorových vozidel je tak zde zaznamenána v trase po velkých prostorách i místní restauraci v obnoveném hospodářském stavení a vy tak máte možnost navštívit tuhle unikátní sbírku detailně z blízkosti a to s jejím celoročním provozem.

- Více informací se můžete dozvědět kliknutím na nadpis.


PLÁNUJTE VÝLETY BEZ OMEZENÍ :)

Ubytovaným hostům poskytujeme možnost dopravy po okolí naším OLBEC BUSEM (7 míst).